top of page
IMG_1712_edited.jpg

Fabryka Formy

Lokalizacja: ul. Pleszewska 1, 61-136 Poznań (centrum handlowe Posnania)


Dla kogo?

Zajęcia dla dzieci 4 roku życia, młodzieży, dorosłych

Kontakt: 510-900-802

E-mail: chlorekswim@gmail.com

Tak tak tutaj znajduje się nasz basen w którym od samego początku organizujemy zajęcia z nauki i doskonalenia pływania. Z powodu długości basenu oraz głębokości swoje pierwsze kroki mogą stawiać tu dzieci od 4 roku życia jak i osoby dorosłe.  
Zajęcia organizowane są w małych kameralnych grupach lub indywidualne. 

Istnieje możliwość wykupienia zajęć próbnych indywidualnych w obniżonej cenie 89 zł dzięki którym można sprawdzić czy to to czego szukasz. 

Witamy w roku szkolnym 2024/25
Zajęcia na obiekcie Fabryki Formy rozpoczynamy od 9.09.2023 r. zgodnie z terminami zajęć podanymi w systemie ActiveNow w panelu Klienta. 


Dla tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z zajęciami:

1. Rodzic może wejść do szatni i pomóc w przebraniu dziecka przed jak i po zajęciach. Więcej informacji uzyskają Państwo na kasie basenowej . 
2. Jak Spakować się na basen ? :
- klapki (które dobrze trzymają się na nodze i nie ślizgają na płytkach)
- strój kąpielowy przylegający (u dziewczynek jednoczęściowy) 
- ręcznik (proponujemy dwa, jeden zabiera dziecko na basen i może się nim okryć po wyjściu z wody)
- okularki oraz czepek nie są warunkiem koniecznym, zachęcamy jednak do posiadania własnych akcesoriów
- dobry humor i nastawienie to podstawa do najlepszego treningu i rozwoju (tutaj również ważną rolę pełni rodzic, prosimy zaplanować przybycie na basen odpowiednio wcześniej, aby zajęcia były przyjemne i spokojne ) 

Uwaga! Obowiązują nowe godziny dostępności naszego biura szczegóły tutaj - 


Zapisy na
rok szkolny
2024/2025
Zapisy rozpoczynamy zgodnie z godzinami
pracy biura

10.06.2024 r. - rozpoczęcie zapisów dla obecnych Kursantów. 
W dniach od 10 do 23 czerwca obecni Klienci mogą dokonać zapisu z gwarancją miejsca w grupie, w tym czasie występuje ilość miejsc która gwarantuje Państwu miejsce. Zapisu można dokonać za pomocą panelu klienta w systemie ActiveNow. W przypadku problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem.

 

1.07.2024 r. - rozpoczęcie zapisów dla nowych Kursantów.
W dniach od 1 do 23 lipca rozpoczynamy zapisy dla nowych Klientów.

Do Państwa dyspozycji zostanie udostępniony na naszej stronie panel do zapisów w systemie ActiveNow, za pomocą którego można będzie wybrać dogodny dzień i godzinę zajęć o odpowiednim poziomie.
!Uwaga, przed zapisaniem nowego Kursanta prosimy rodziców o zapoznanie się z opisem poziomu grup dostępnym poniżej, w przypadku błędnego dokonania zapisu niezgodnego z wymaganym poziomem nie ponosimy odpowiedzialności. W przypadku problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem.

Dadatkowe informacje

i

Zapisy na zajęcia indywidualne: 

W panelu zapisów online istnieją dwie możliwości zapisu na zajęcia indywidualne wyjaśniamy oznaczenia: 
 

  • Zajęcia indywidualne WW - zajęcia dla osób początkujących, podczas tych zajęć instruktor znajduje się w wodzie, na takie zajęcia może zapisać się również osoba dorosła od podstaw.

  • Zajęcia indywidualne ZG - zajęcia podczas których Kursant posiada już umiejętności samodzielnego pływania, a instruktor może prowadzić zajęcia bez konieczności wchodzenia do wody. 

!Zajęcia indywidualne ze względów bezpieczeństwa zostały podzielone na dwie kategorie opisane powyżej. Jeśli nie widza Państwo odpowiedniej godziny zajęć indywidualnych, lub chcą się upewnić przed wyborem i rezerwacją terminu zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, gdzie chętnie udzielimy odpowiedzi. Istnieje również możliwość dodania lub zamiany "poziomu" zajęć jeśli nie będzie to wpływało na bezpieczeństwo oraz jakoś zajęć dla pozostałych kursantów. Zajęcia indywidualne, często możemy rozszerzyć do zajęć również dwuosobowych. 

 

Opis poziomów grup:

Opis poziomu grup (nie wszystkie grupy dostępne są na wszystkich obiektach) : 

  • F 4-6 latki – nauka od podstaw w przedziale wiekowym 4- 6 lat na małym basenie. Nauka podstawowego ruchu w wodzie, pracy nóg, oddechu.

 

  • F O 7-10 lat mały basen - nauka od podstaw w wieku powyżej 7 lat na małym basenie. Nauka podstawowego ruchu w wodzie, pracy nóg, oddechu, nauka odbywa się na małym basenie. 

 

  • F OA  – grupa kontynuująca naukę pływania posiadająca podstawowe umiejętności poruszania się w wodzie, pracy nóg, oddechu. Dziecko pracuję z przyborami nie potrafi jeszcze samodzielnie pływać, Kursant zbliża się do poziomu “A” 

  • F A- grupa na dużym basenie, opanowane umiejętności radzenia sobie bez gruntu, dziecko czuje się swobodnie na głębokiej wodzie. Nauka stylu grzbietowego. 

 

  • F B - kursant potrafi pływać grzbietem, nadal jest doskonalony styl (równa zmiana rąk, rotacja) wprowadzanie kraula na brzuchu, nauka oddechu. 

 

  • F C- Kursant potrafi płynąć kraulem na brzuchu, zaznacza wysoki łokieć (zgięta ręka), brak problemów z oddechem co 3 ruchy. Wprowadzanie elementów stylu klasycznego “żaby” , doskonalenie cały czas poziomu A i B. 

 

  • F D- Kursant potrafi pływać stylem grzbietowym, dowolnym (kraul na brzuchu) , klasycznym (żaba) . Doskonalenie 3 styli, oraz nauka stylu motylkowego. 

Doskonalenie pływania — Poznań

Nie da się ukryć, że wielu z nas potrafi na swój własny sposób utrzymywać i poruszać się w wodzie. Spędzanie wakacji nad morzem czy jeziorem skutecznie wykształciło bowiem podstawy umiejętności pływania. Mimo tego warto zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest w tym zakresie poprawna technika — zarówno ruchu, jak i oddechu — którą można doskonalić jedynie pod okiem doświadczonego instruktora. Indywidualne lekcje pływania to świetne rozwiązanie dla wszystkich pragnących skorygować ewentualne błędy oraz uczyć się nowych stylów. Chciałbyś zapisać się na kurs pływania? Wszystkich zamieszkujących Poznań i okolice zachęcamy do tego, aby sprawdzić aktualny grafik i cennik.

Nauka pływania dla najmłodszych i dla dorosłych

Zajęcia ChlorekSwim prowadzimy na basenie Fabryki Formy w centrum handlowym Posnania, na pływalni na os. Piastowskim oraz w Śremie, co sprawia, że łatwo dotrzeć do nas niemalże z każdej części miasta. Wygodny dojazd sprawia, że oferowane lekcje pływania cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród dzieci, których rodzice często bywają na Ratajach. Zastanawiasz się, czy Twoja pociecha poradzi sobie na zajęciach pływania? W ChlorekSwim prowadzimy specjalne grupy dla dzieci w wieku 4-6 lat — lekcje prowadzone są na małym basenie i koncentrują się na nauce podstawowego ruchu w wodzie (pracy nóg i oddechu). Zadbaj o wszechstronny rozwój swojej pociechy, dając jej możliwość uczestnictwa w zajęciach próbnych. Być może pływanie okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Ponadto oferujemy także zajęcia ruchowe dla dorosłych mające na celu poprawę samopoczucia, wzmocnienie ciała, poprawę postawy. Pływanie odbywa się w basenie o głębokości 1,4 m, a więc idealnie do przełamania lęku. Kursanci, niezależnie od wieku mogą również zawsze liczyć na pomoc instruktora, który wejdzie do basenu za każdym razem, gdy zaistnieje taka potrzeba. Zamieszkujesz Poznań? W ChlorekSwim mamy ofertę w sam raz dla Ciebie!

Grupowa i indywidualna nauka pływania — o korzyściach regularnych zajęć

W pływaniu tak jak i wielu innych dziedzinach sportu kluczowa jest systematyczność. Niezależnie od tego, czy mowa o grupowych, czy też prywatnych zajęciach warto więc zadbać o to, aby odbywały się cyklicznie, pozwalając na realny rozwój umiejętności. Niewątpliwą zaletą pracy z instruktorem jest możliwość modyfikowania i poprawiania poszczególnych elementów techniki pływackiej — od ruchu rąk i nóg, aż po oddech. Doświadczony nauczyciel dysponuje nie tylko szeroką wiedzą, ale korzysta też z innowacyjnych narzędzi treningowych, pomagając skupiać się na konkretnym problemie. Ważną zaletą regularnych zajęć jest również poprawa ogólnej kondycji, a w przypadku lekcji grupowych możliwość wymiany doświadczeń z innymi.

Kurs pływania — Poznań

Doskonale zdajemy sobie sprawę z odmiennych potrzeb i możliwości, stąd też oferujemy kilka grup o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Ponadto w ChlorekSwim możesz skorzystać również z lekcji prywatnych — instruktor pływania na wyłączność z pewnością pomoże Ci zarówno poczuć się pewniej w wodzie, jak i udoskonalić technikę. Prowadzimy zajęcia na basenie Fabryki Formy w CH Posnania, na os. Piastowskim i w Śremie, dzięki czemu z łatwością dotrzesz do nas z każdego zakątka miasta. Chciałbyś zapisać swoją pociechę na pierwszą lekcję pływania? A może zależy Ci na rozwoju własnych umiejętności? Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym grafikiem oraz kontaktu z ChlorekSwim!

bottom of page