top of page
P1150720_edited.jpg

Śremski Sport

Obiekt znany dobrze w Śremie który został oddany po remoncie w 2017 roku spełnia wszystkie warunki do nauki jak i doskonalenia pływania. Dzięki małemu basenowi w bezpiecznych warunkach możemy nauczać dzieci od 4 roku życia, w części sportowej natomiast do dyspozycji mamy wymiarowy basen 25m z 6 torami, na którym rozwijamy nabyte podstawowe umiejętności u dzieci, dla których mały basen nie jest już wyzwaniem.
Znajdą tutaj również Państwo zajęcia z doskonalenia pływania dla młodzieży jak i zajęcia dla osób dorosłych. 

 ​

Mały basen:

 • nauka od podstaw

 • przyswojenie podstawowego ruchu w wodzie

 • oswojenie ze środowiskiem wodnym

 • grupy o poziomie 4-6 lat / 7-10 lat / OA

Duży basen:

 • Kursant musi posiadać umiejętności radzenia sobie bez gruntu

 • potrafi obrócić się na plecy i dopłynąć do brzegu

 • doskonalenie umiejętności

 • nauka styli pływackich 

 • grupy o poziomie OA duży basen/ A/ B/ C/ D/ E

Witamy w roku szkolnym 2023/24
Zajęcia na obiekcie Śremskiego Sportu rozpoczynamy od 4.09.2023 r. zgodnie z terminami zajęć podanymi w systemie ActiveNow w panelu Klienta. 


Dla tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z zajęciami:

1. Nasi instruktorzy dzieci odbierają za prysznicami przy wejściu na nieckę basenowo, gdzie zostaje przejęta opieka nad dziećmi. 
2. Rodzic może wejść do szatni i pomóc w przebraniu dziecka przed jak i po zajęciach. Więcej informacji uzyskają Państwo na kasie basenowej . 
3. Jak Spakować się na basen ? :
- klapki (które dobrze trzymają się na nodze i nie ślizgają na płytkach)
- strój kąpielowy przylegający (u dziewczynek jednoczęściowy) 
- ręcznik (proponujemy dwa, jeden zabiera dziecko na basen i może się nim okryć po wyjściu z wody)
- okularki oraz czepek nie są warunkiem koniecznym, zachęcamy jednak do posiadania własnych akcesoriów
- dobry humor i nastawienie to podstawa do najlepszego treningu i rozwoju (tutaj również ważną rolę pełni rodzic, prosimy zaplanować przybycie na basen odpowiednio wcześniej, aby zajęcia były przyjemne i spokojne ) 

Uwaga! Obowiązują nowe godziny dostępności naszego biura szczegóły tutaj - 


Zapisy na rok 2023/2024


Zapisy rozpoczynamy zgodnie z godzinami
pracy biura

12.06.2023 r. - rozpoczęcie zapisów dla obecnych Kursantów. 
W dniach od 12 do 25 czerwca obecni Klienci mogą dokonać zapisu z gwarancją miejsca w grupie, w tym czasie występuje ilość miejsc która gwarantuje Państwu miejsce. Zapisu można dokonać za pomocą panelu klienta w systemie ActiveNow. W przypadku problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem.

Cennik zajęć został udostępniony na dole strony. 

 

3.07.2023 r. - rozpoczęcie zapisów dla nowych Kursantów.
W dniach od 3 do 23 lipca rozpoczynamy zapisy dla nowych Klientów. Do Państwa dyspozycji zostanie udostępniony na naszej stronie panel do zapisów w systemie ActiveNow, za pomocą którego można będzie wybrać dogodny dzień i godzinę zajęć o odpowiednim poziomie.
!Uwaga, przed zapisaniem nowego Kursanta prosimy rodziców o zapoznanie się z opisem poziomu grup dostępnym poniżej, w przypadku błędnego dokonania zapisu niezgodnego z wymaganym poziomem nie ponosimy odpowiedzialności.
W przypadku problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem.
Cennik zajęć został udostępniony na dole strony. 

Lewitujące obiekty

Dyżury pracownicze na obiekcie Śremskiego Sportu

Nasz pracownik będzie pełnił dyżur przy kasach basenowych następujących dniach:

 • 26.02.2024r. od godziny 16:30 do 19:30

Panel do zapisów online - nieaktywny

Zapisu mogą dokonać Państwo drogą mailową na chlorekswim@gmail.com.
W wiadomości e-mail prosimy o podanie danych:

 • Nazwisko i imię Kursanta

 • Data urodzenia

 • Poziom umiejętności (opis poziomów nauczania podany jest poniżej w " Dodatkowych informacjach"

 • Numer kontaktowy do opiekuna


Na każde przyjęte zgłoszenie otrzymają Państwo odpowiedź z potwierdzeniem lub propozycją dostępnego terminu. Odpowiedzi udzielamy w ciągu 3 dni roboczych. Dni i godziny pracy biura dostępne są na stronie głównej. 

Dodatkowe informacje:

Opis poziomów grup:

Opis poziomu grup (nie wszystkie grupy dostępne są na wszystkich obiektach) : 

 •  4-6 latki – nauka od podstaw w przedziale wiekowym 4- 6 lat na małym basenie. Nauka podstawowego ruchu w wodzie, pracy nóg, oddechu.


 •  O 7-10 lat mały basen - nauka od podstaw w wieku powyżej 7 lat na małym basenie. Nauka podstawowego ruchu w wodzie, pracy nóg, oddechu, nauka odbywa się na małym basenie. 


 •  O 7-10 lat duży basen - nauka od podstaw w wieku powyżej 7 lat na dużym basenie. Nauka podstawowego ruchu w wodzie, pracy nóg, oddechu, nauka odbywa się na dużym basenie. 


 •  OA mały basen – grupa kontynuująca naukę pływania posiadająca podstawowe umiejętności poruszania się w wodzie, pracy nóg, oddechu. Dziecko pracuję z przyborami nie potrafi jeszcze samodzielnie pływać, Kursant zbliża się do poziomu “A” 


 •  OA duży basen – grupa kontynuująca naukę pływania posiadająca podstawowe umiejętności poruszania się w wodzie, pracy nóg, oddechu. Dziecko pracuję z przyborami i zaczyna również pracować bez przyborów na dużym basenie. Zaczyna pływać samodzielnie, wymaga jednak jeszcze asekuracji instruktora. Kursant zbliża się do poziomu “A” 


 •  A- grupa na dużym basenie, opanowane umiejętności radzenia sobie bez gruntu, dziecko czuje się swobodnie na głębokiej wodzie. Nauka stylu grzbietowego. 


 •  B - kursant potrafi pływać grzbietem, nadal jest doskonalony styl (równa zmiana rąk, rotacja) wprowadzanie kraula na brzuchu, nauka oddechu. 


 •  C- Kursant potrafi płynąć kraulem na brzuchu, zaznacza wysoki łokieć (zgięta ręka), brak problemów z oddechem co 3 ruchy. Wprowadzanie elementów stylu klasycznego “żaby” , doskonalenie cały czas poziomu A i B. 


 •  D- Kursant potrafi pływać stylem grzbietowym, dowolnym (kraul na brzuchu) , klasycznym (żaba) . Doskonalenie 3 styli, oraz nauka stylu motylkowego. 

 • E - Kursant potrafi pływać wszystkimi stylami pływackimi (posiada umiejętności ze wszystkich wcześniej wymienionych grup) , w tej grupie pojawiają się elementy ratownictwa i przygotowania do kursu na ratownika WOPR.

Kontakt

Cennik


obowiązujący od września 2023 roku: 
 

 • Zajęcia grupowe: 50 zł na pierwszego kursanta/ 45 zł drugi i każdy kolejny członek rodziny 

 • Zajęcia dwuosobowe: 92 zł/ 1os.

 • Zajęcia indywidualne: 130 zł


  *Zmianie nie ulegną liczebności grup. 

Śremski Sport: nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Pływanie to naturalna umiejętność, jaką posiadają niemal wszystkie zwierzęta. Człowiek instynktownie również jest w stanie poradzić sobie w wodzie, jednak potrzebuje odpowiedniego przygotowania technicznego. Im później zaczynamy naukę, tym trudniej jest nam przełamać się i nauczyć nowych nawyków, dlatego warto na basen wybrać się już z małym dzieckiem. Na naszej pływalni w Śremie organizujemy zajęcia w małych grupach również dla najmłodszych uczestników, którzy skończyli 4 lata. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Nauka pływania: Śrem

Bardzo ważne jest to, by wejść do wody w odpowiednim momencie, aby nie narazić się na sytuację, która mogłaby spowodować pewien lęk. Dlatego też z początkującymi kursantami zaczynamy zajęcia od prostych ćwiczeń. W tym czasie dzieci, młodzież albo osoby dorosłe, które nigdy wcześniej nie pływały, uczą się prawidłowej pracy nóg, jak również technik oddechowych. Dopiero w momencie, w którym umiejętności zostaną opanowane, przechodzimy do kolejnego etapu przygotowania, czyli do ćwiczeń ze sprzętem mającym na celu wsparcie poprawnego ułożenia ciała. Następnie te same umiejętności doskonalimy bez sprzętu, aby kursanci mogli zrozumieć, jak ciało zachowuje się po wejściu do wody, w czasie wykonywania poszczególnych manewrów, ale też przy wynurzaniu. Dopiero wtedy, gdy grupa opanuje wszystkie te umiejętności, zaczynamy praktykę w basenie o głębokości ściśle dopasowanej do możliwości kursantów. Nasza pływalnia w Śremie to dwa baseny: mały oraz duży. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Pływalnia: Śrem

Prowadzimy zajęcia w kameralnych grupach dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: 4-6 oraz 7-10. Pływania uczymy także młodzież i osoby dorosłe na różnych poziomach zaawansowania. Pomożemy Ci opanować podstawy, udoskonalić już nabyte umiejętności albo dopracować do perfekcji wybrane manewry. Co ważne, zajęcia w naszej pływalni w Śremie odbywają się w małych grupkach, dzięki czemu instruktor może więcej uwagi poświęcić kursantom — to także sprzyja zwiększonemu bezpieczeństwu na basenie. Sprawdź listę rzeczy, które trzeba ze sobą wziąć na pływalnię i skontaktuj się z nami, by zapisać dziecko albo siebie na naukę pływania. Serdecznie zapraszamy do Śremskiego Sportu!

bottom of page